neuro-somatic integration

ביולוגיה של ה"לא מודע" הלכה למעשה

על הקורס

הרפואה והפסיכותרפיה מכירים משחר קיומם המודרני בקיומו של ה"לא מודע" כגורם מרכזי בתהליך הריפוי הפיסי והנפשי. גם לאחר 100 שנות מחקר ונסיון, יכולות ההבנה , העבודה וההשפעה על ה"לא מודע" נותרו חלקיות .
עם ההתרחבות הנוכחית בגישות הטיפוליות הכוללת הרחבת תודעה, נפש וגוף, יש חשיבות להכרות מעמיקה עם מערכות הגוף, והקשר שלהן למערכת הנפשית רגשית.
בקורס הנוכחי, נתייחס לביולוגיה של ה"לא מודע" המתרחשת במערכת העצבים המרכזית והאוטונומית. הבנה עמוקה של המבנה והתפקוד של מערכות אלו פותחת לנו אפשרויות חדשות לטכניקות טיפוליות.
נעמיק בלימוד של "מבנה-תפקוד-תגובה-התמרה" של מערכת העצבים המרכזית ונתרגל מגוון טכניקות מדוייקות לאבחון וטיפול, הפועלות לאורך המסלולים העצביים, ומשפיעות באופן מיידי על החושים, הרגשות וההתנהגות. (אנחנו קוראים להן טכניקות נוירו-ויסראליות).
הטכניקות מגע יעילות המסייעות במגוון מצבים בהם בריאות הגוף והנפש, ואיכות החיים נפגעו ,ולא נמצא להם פתרון יעיל . אלה כוללים כאב כרוני, סימפטומים שמקורם בטראומה נפשית, בעיות שינה, עיכול, ויסות רגשי ועוד.
הקורס יתקיים במסגרת של קבוצת למידה קטנה ואינטימית.
קפסולת למידה זו תאפשר להפנים טכניקות מורכבות ומיוחדות בצורה חווייתית קלה ומעמיקה בסגנון Handson – תרגולים הלכה למעשה אחד על השני, תוך תרגול מבוקר ופיתוח המיומנות הדרושה להנעת תהליך של ריפוי.

מפגש העשרה למטפלים מוסמכים

מבני

האנטומיה ,הפיזיולוגיה והמבנה המסורתי של מערכת העצבים , נקודות התורפה במבנה לדוגמה מצבי tonic immobility , catalepsy , Waxy flexibility והקשרם להתנהגות אנושית למצבי מתח, טראומה וכו'. הכרות עם האנטומיה והפיזיולוגיה הייחודית של עצב הוואגוס, הטונוס וואגלי וסוגי העברות המידע

התנהגותי

ביהביוריזם ראשוני-קוים לדמותו מדוע הגדרת (לחימה, בריחה או קיפאון) אינה עומדת במבחן המציאות וכיצד מגיבה מערכת בריאה מול מערכת שחוותה חווית קיצון לדוגמה טראומה. נכיר ונתרגל את עיקרי התאוריה הפולי וגאלית והסולם העיצבי, הבנת מנגנוני התנהגות הימנעותיים ודרכי התמודדות מולם בעזרת טכניקות מגע ותקשורת. נבין את תאוריית המוח משולש - Triune brain " וטכניקות טיפול המעודדות גישה בעזרת מגע לתמיכה בשינוי התנהגותי.

חושי

מערכת היחסים הייחודית בין חללי הגוף body cavity's והשפעתם על הבריאות, רמת העירנות\מצבים מנטליים ורגשיים. בעזרת כלי אבחון, טיפול והנחיה, נרתום פיסת אנטומיה זו, להקלה על קשת רחבה של תסמינים אקוטיים ונתרגל כיצד להשתמש בהם ככלי עזרה ראשונה בתהליך הגופני-רגשי.

פונקציונלי

מערכת היחסים היחודית בין חללי הגוף body cavity's והשפעתם על הבריאות, רמת העירנות\מצבים מנטלים ורגשיים. בעזרת כלי אבחון, טיפול והנחיה, נרתום פיסת אנטומיה זו, להקלה על קשת רחבה של תסמינים אקוטים ונתרגל כיצד להשתמש בהם ככלי עזרה ראשונה בתהליך הגופני-רגשי

מידע חשוב על הקורס

מיקום הקבוצה

ימסר באופן אישי לנרשמים

תנאי השתתפות

זוהי קבוצה סגורה וההרשמה אליה היא לאחר ראיון קבלה

תמיר צמח, מטפל, מאמן ומרצה בכיר. במהלך 25 השנים האחרונות טיפל, לימד ובנה תוכניות לימוד רב-שנתיות לקבוצות, ארגונים ובתי ספר ידועים לרפואה משלימה. החל משנת 1997 לתמיר קליניקה פרטית פעילה בניהולו, הממוקמת בנווה צדק בתל אביב.

ההשתלמויות המקצועיות נבנו מתוך אמונה כי טיפול הוא תהליך מדויק ומעשי, בעל תוצאות ברורות הניתנות לכימות ומדידה אשר חייבות להיות בעלות השפעה מורגשת כבר במהלך הטיפול הראשון.

לילך שמיר מטפלת דרך תנועה ומחול (MA), מלווה אנשים בתהליכי התפתחות וריפוי מאז 2003.
מטפלת ביחידים וזוגות ומנחת קבוצות. משלבת בעבודתה גישות מגוונות: נשימה מעגלית, NLP ודמיון מודרך, כלים מפסיכולוגיה ביהדות, גישות שאמאניות, מיינדפולנס, תנועה וטכניקות של עבודה עם הגוף (שיאצ'ו, רייך, ביואנרגטיקה-לואן, תנועה חופשית ועוד),וכלים שונים לעבודה עם טראומה.
מתרגלת מדיטציה בודהיסטית שנים רבות ומאמינה בשילוב גוף נפש ורוח.

תאריכים, זמנים, מקומות ועלות

תאריכים

2 סופי שבוע (ללא לינה במקום)7-8/10/2022
21-22/10/2022מקום: מרכז הארץ

שעות

ימי שישי: 09:30-17:00
ימי שבת 10:00-19:00

עלות

₪2500

מקומות

נשארו 8 מקומות

יצירת קשר

תמיר צמח: 052-2201891

totamir@gmail.com

פייסבוק

תשלום והרשמה

מדיניות תשלום וביטולים

דמי רישום: 500 ש"ח להבטחת מקום בקורס (כלול במחיר הקורס).

תשלום מלא: השלמה לסכום המלא עד לתחילת הקורס.

במקרה של ביטול השתתפות לפני תחילת הקורס, דמי רישום יוחזרו רק במקרה ויהיה משתתף חלופי.

*הפסקת ההשתתפות במהלך היום הראשון: זיכוי מלא מלבד דמי רישום.

*הפסקת השתתפות לאחר היום הראשון: זיכוי מחצית מעלות הקורס.

*הפסקת השתתפות לאחר מחצית הקורס: ללא זיכוי.

לחצו על הכפתור מתחת על מנת להירשם, ולשריין את מקומכם בקורס