neuro-somatic integration

ביולוגיה של ה"לא מודע" הלכה למעשה

על הקורס

הרפואה והפסיכותרפיה מכירים משחר קיומם המודרני בקיומו של ה"לא מודע" כגורם מרכזי בתהליך הריפוי הפיסי והנפשי. גם לאחר 100 שנות מחקר ונסיון, יכולות ההבנה , העבודה וההשפעה על ה"לא מודע" נותרו חלקיות .
עם ההתרחבות הנוכחית בגישות הטיפוליות הכוללת הרחבת תודעה, נפש וגוף, יש חשיבות להכרות מעמיקה עם מערכות הגוף, והקשר שלהן למערכת הנפשית רגשית.
בקורס הנוכחי, נתייחס לביולוגיה של ה"לא מודע" המתרחשת במערכת העצבים המרכזית והאוטונומית. הבנה עמוקה של המבנה והתפקוד של מערכות אלו פותחת לנו אפשרויות חדשות לטכניקות טיפוליות.
נעמיק בלימוד של "מבנה-תפקוד-תגובה-התמרה" של מערכת העצבים המרכזית ונתרגל מגוון טכניקות מדוייקות לאבחון וטיפול, הפועלות לאורך המסלולים העצביים, ומשפיעות באופן מיידי על החושים, הרגשות וההתנהגות. (אנחנו קוראים להן טכניקות נוירו-ויסראליות).
הטכניקות מגע יעילות המסייעות במגוון מצבים בהם בריאות הגוף והנפש, ואיכות החיים נפגעו ,ולא נמצא להם פתרון יעיל . אלה כוללים כאב כרוני, סימפטומים שמקורם בטראומה נפשית, בעיות שינה, עיכול, ויסות רגשי ועוד.
הקורס יתקיים במסגרת של קבוצת למידה קטנה ואינטימית.
קפסולת למידה זו תאפשר להפנים טכניקות מורכבות ומיוחדות בצורה חווייתית קלה ומעמיקה בסגנון Handson – תרגולים הלכה למעשה אחד על השני, תוך תרגול מבוקר ופיתוח המיומנות הדרושה להנעת תהליך של ריפוי.

מפגש העשרה למטפלים מוסמכים

מבני

האנטומיה ,הפיזיולוגיה והמבנה המסורתי של מערכת העצבים , נקודות התורפה במבנה לדוגמה מצבי tonic immobility , catalepsy , Waxy flexibility והקשרם להתנהגות אנושית למצבי מתח, טראומה וכו'. הכרות עם האנטומיה והפיזיולוגיה הייחודית של עצב הוואגוס, הטונוס וואגלי וסוגי העברות המידע

התנהגותי

ביהביוריזם ראשוני-קוים לדמותו מדוע הגדרת (לחימה, בריחה או קיפאון) אינה עומדת במבחן המציאות וכיצד מגיבה מערכת בריאה מול מערכת שחוותה חווית קיצון לדוגמה טראומה. נכיר ונתרגל את עיקרי התאוריה הפולי וגאלית והסולם העיצבי, הבנת מנגנוני התנהגות הימנעותיים ודרכי התמודדות מולם בעזרת טכניקות מגע ותקשורת. נבין את תאוריית המוח משולש - Triune brain " וטכניקות טיפול המעודדות גישה בעזרת מגע לתמיכה בשינוי התנהגותי.

חושי

סכמת הגוף – ייצוגם החושי של האיברים במוחנו , מפה חושית זו משפיעה על תפיסת האדם את גבולות ומימדי גופו החיצוני והפנימי, ולעיתים קרובות גם המשפיעה באופןניכר על מערכת היחסים של האדם עם סביבתו ועצמו. אינטרוספציה, אקסטרוספציה ופרופריוספציה, השפעתם של מנגנוני חישה אלו על יכולות הווסות החושי ורתימת ככלי לתהליך הטיפול בקשת רחבה של נושאים לדוגמה: הפרעות אכילה, קשב וריכוז.

פונקציונלי

מערכת היחסים היחודית בין חללי הגוף body cavity's והשפעתם על הבריאות, רמת העירנות\מצבים מנטלים ורגשיים. בעזרת כלי אבחון, טיפול והנחיה, נרתום פיסת אנטומיה זו, להקלה על קשת רחבה של תסמינים אקוטים ונתרגל כיצד להשתמש בהם ככלי עזרה ראשונה בתהליך הגופני-רגשי

מידע חשוב על הקורס

מיקום הקבוצה

ימסר באופן אישי לנרשמים

תנאי השתתפות

קבוצה סגורה-ההרשמה אליה בהזמנה אישית.

תמיר צמח במהלך 20 שנים האחרונות תמיר פיתח מספר תוכניות לימוד למספר בתי ספר בארץ, הרצה קורסים רב שנתיים בנושאי אנטומיה ופיזיולוגיה, מודלים של תהליכי שינוי בתחומי הבריאות והנחה סמסטרי לימוד מלאים בנושאי הדיון הקליני והנחיה קלינית לסטודנטים במגוון מקצועות הרפואה המשלימה.מכללת רחובות,קמפוס ברושים,מכללת ונגייט..

בנוסף תמיר גם בעל הכשרה כיועץ אסטרטגי מטעם הטכניון
ומקדם את תחום מודלי השינוי והאדפטציה הארגונית במגזר העסקי
בו הוא משתמש מרצה ויועץ להנהלה הבכירה בשווקי ההייטק וקרנות הון סיכון .

תמיר בעל קליניקה פרטית פעילה במהלך 27שנים רצופות

הכשרותיו הקשורות לקורס:

– מסלול רב שלבי בנושא  "אינטגרציה מבנית"    stractural *integration by Tom Myers

– מסלול רב שלבי  בנושא "אוסטאופתיה וויסרלית, לימפטית ועצבית"  the Barral Institute  visceral,neural  and lymphatic Manipulation

– בוגר ממסלול N.D  נטורופתיה  california university naturopathy

 

לילך שמיר מטפלת דרך תנועה ומחול (MA), מלווה אנשים בתהליכי התפתחות וריפוי מאז 2003.
מטפלת ביחידים וזוגות ומנחת קבוצות. משלבת בעבודתה גישות מגוונות: נשימה מעגלית, NLP ודמיון מודרך, כלים מפסיכולוגיה ביהדות, גישות שאמאניות, מיינדפולנס, תנועה וטכניקות של עבודה עם הגוף (שיאצ'ו, רייך, ביואנרגטיקה-לואן, תנועה חופשית ועוד),וכלים שונים לעבודה עם טראומה.
מתרגלת מדיטציה בודהיסטית שנים רבות ומאמינה בשילוב גוף נפש ורוח.

תאריכים, זמנים, מקומות ועלות

תאריכים

שני סופי שבוע-ללא לינה
2-3 בדצמבר 2022
16-17 בדצמבר 2022

שעות

ימי שישי: 09:30-17:30
ימי שבת 10:00-18:00

עלות

₪2500

מקומות

16-12 משתתפים

יצירת קשר

תמיר צמח: 052-2201891

פייסבוק

תשלום והרשמה

מדיניות תשלום וביטולים

דמי רישום: 500 ש"ח להבטחת מקום בקורס (כלול במחיר הקורס).

תשלום מלא: השלמה לסכום המלא עד לתחילת הקורס.

במקרה של ביטול השתתפות לפני תחילת הקורס, דמי רישום יוחזרו רק במקרה ויהיה משתתף חלופי.

*הפסקת ההשתתפות במהלך היום הראשון: זיכוי מלא מלבד דמי רישום.

*הפסקת השתתפות לאחר היום הראשון: זיכוי מחצית מעלות הקורס.

*הפסקת השתתפות לאחר מחצית הקורס: ללא זיכוי.

לחצו על הכפתור מתחת על מנת להירשם, ולשריין את מקומכם בקורס