על סדנת העבודה

מניפולציות פאסיה דינמית

לא נולדה הגישה שהעזה לדלג ולהתעלם ממערכת הפאסיה ובצדק, השפעתה על בריאותנו מוחלטת.

סטקו האיטלקי פיתח גישה מרשימה ויצר מפת פאסיה מפורטת, טום מאייר איגד את הרקמות למרידיאניים ייחודיים, אידה רולף העדיפה להתייחס לכוח המשיכה ככוח השפעה מרכזי. צידם עומדת גישת טיפול ואבחון ייחודית, המשנה את ההתייחסות לתנועתיות עמוד שדרה ואפשרת תהליך שיקום ייחודי קךיט וקל ליישום "the spinal engine theory". גישה זו  תהווה הבסיס וההשראה לפרוטוקול הטיפול בסדנא.

 

בהשתלמות העומק "מניפולציות פאסיה דינמית" נלמד לרפא את עצמנו מהפנים החוצה.

בעזרת תנועה מגע והתבוננות נכיר את מערכת הפאסיה בצורה ייחודית וחווייתית, טכניקת למידה  התעשיר באופן משמעותי את ארגז הכלים הטיפולי של מטפלים,טכניקת טיפול זו נפוצה ככלי משלים או עצמאי בקשת רחבה של מקצועות הריפוי (רפואה סינית, אוסטאופתיה, ספורט תרפיה,עיסוי  וכו').

 

השתלמות זו שואבת השראה מתאוריות הנותנות את הטון העולמי בנושאי טיפולי הגוף והיציבה. במהלכה נתרגל פרוטוקול טיפול לשיקום תנועתיות  והקלה על כקשת רחבה של כאבים ומגבלות תנועה

hands-on

אופייה של השלמות זו היא מעשית-תוך ליווי והכוונה אישית. מסגרת מפוקחת בקבוצה מצומצמת של מטפלים בעלי נסיון  בטיפולי גוף, אשר יעברו בעצמם וינחו אחד את השני בתהליך טיפולי מרובה שלבים.

מנגנון עברת כוח מיופאשיאלי "על-שרירי" מתכוון לאופן העברת כוחות מהשריר אל השלד. כוח העובר דרך נתיבים שאינם אזורי התחל והאחז של שריר. מרידיאני פאסיה או רכבות אנטומיות הם קווים תנועתיים אותם תום מאייר הגה וליכד, בעזרתם הסביר כיצד עובר הכוח-אנרגית התנועה בגופנו. טכניקת המעקב אחר גרגר המארג הפאשיאלי עוזר לפתוח את ציר התנועה של אותם קווים.

הכרות ערוצי המרידיאניים המיו-פאציאלים ,משטחי פאסיה והמנוע תנועתי הגבי " spinal engine" גישות אלו נחשבות כמובילות מבין גישות הטיפול המתמקדות בריפוי בעזרת הנעת רקמת פאסיה השונות

תנועה נתפסת בדרך כלל כפונקציה של הרגליים. מרכס הגוף והגו נתפסים כהיכל המאחסן את איברנו הפנימיים ותנועתו נחשבת כפחות דומיננטית לתנועה וכוח. לעומת הגישה המקובלת תיאוריית מנוע עמוד השדרה ממקדת את תנועת החוליות כמקור הכוח והתנועה היומיומית. הגפיים על פי גישה זו הן לא יותר מאשר הרחבה של תנועת עמוד השדרה ותפקידן להעצים ולהגביר את התנועות של האגן המייצר תנועה.

תרגול טכניקות להקלה מהירה על קשת רחבה של כאב והכוונת המטופל לתרגול עצמאי בין המפגשים להעצמת תהליך הריפוי. במהלך הקורס נלמד להתבונן לאבחן ולטפל. כבר במהלך הקורס ונבחין בשינוי ברור בתחושה ,ביציבה ובמראה אחד של השני ,בעזרת תמונות של " לפני ואחרי" טיפולים

מידע חשוב על הקורס

מיקום הקבוצה

נפגשים ב.. במסגרת בקפסולה מצומצמת של 12 משתתפים

תנאי השתתפות

רקע טיפולי, בעלי ביטוח אחריות מקצועית בתוקף באחד ממקצועות המגע וידע בסיסי באנטומיה ופיזיולוגיה

מי אני

תמיר צמח, מטפל, מאמן ומרצה בכיר. במהלך 25 השנים האחרונות טיפל, לימד ובנה תוכניות לימוד רב-שנתיות לקבוצות, ארגונים ובתי ספר ידועים לרפואה משלימה. החל משנת 1997 לתמיר קליניקה פרטית פעילה בניהולו, הממוקמת בנווה צדק בתל אביב.

ההשתלמויות המקצועיות נבנו מתוך אמונה כי טיפול הוא תהליך מדויק ומעשי, בעל תוצאות ברורות הניתנות לכימות ומדידה אשר חייבות להיות בעלות השפעה מורגשת כבר במהלך הטיפול הראשון.

תאריכים, זמנים, מקומות ועלות

תאריכים

8 מפגשים של 6 שעות כ"א

שעות

09:00-15:00 ימי רביעי

עלות

₪2800

מקומות

12

יצירת קשר

052-2201891

לינק לקבוצת הפייסבוק